ARiMR odpowiada na zarzuty rolników

16:47

22 lutego 2016

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Lubuscy rolnicy narzekają na opóźnienia w wypłacie unijnych dopłat bezpośrednich. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odpowiada, że żadnych opóźnień nie ma.

O problemach z przelewem płatności za 2015 rok informowaliśmy już Radiu Zachód w ubiegłym tygodniu. Mówił nam o tym m.in. prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec, który podkreślał, że takiej sytuacji nie było już od bardzo długiego czasu.

Andrzej Trzop z lubuskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla natomiast, że żadnych opóźnień nie ma.

Jak zaznacza, termin realizacji płatności mija dopiero w połowie roku, a większość rolników z naszego regionu ma już pieniądze na swoich kontach:

Zdaniem Andrzeja Trzopa zastrzeżenia rolników co do tempa realizacji tegorocznych płatności związane są z wprowadzonym w ubiegłym roku nowym sposobem naliczania dopłat.

Płatności jest teraz o wiele więcej, niż do tej pory – stąd inne tempo ich wypłacania:

W województwie lubuskich z unijnych dopłat korzysta ok. 19 tys. rolników.

Od tego tygodnia ci, którzy nie otrzymali jeszcze wsparcia, będą mogli skorzystać z nieoprocentowanych kredytów obrotowych. najbardziej potrzebującym rolnikom Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłacała też zaliczki na poczet przyszłych płatności.

Dodaj komentarz