°C

Przed nami kolejny festiwal folkloru w Zielonej Górze

Fot. Bartosz Mirosławski

Ponad 250 wykonawców z całego świata weźmie udział w tegorocznej edycji festiwalu "Oblicza tradycji".

Do Zielonej Góry przyjadą zespołu folklorystyczne z Serbii, Bułgarii, Macedonii i Indonezji i Polski, a gospodarzem imprezy będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

– Impreza rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (15 lipca) w Muzeum Etnograficznym w Ochli, gdzie będzie można spotkać wszystkich uczestników festiwalu – mówi Izabela Kumor – Pilarczyk, dyrektorka Regionalnego Centrum Animacji Kultury:

 

Koncerty w Teatrze Lubuskim poprzedzone zostaną przedpołudniowymi zabawami w folko – strefie przy zielonogórskim Ratuszu. Wieczorami, w tym samym miejscu, odbywać się będzie folklorystyczne jam sessions, na które zaprasza partner festiwalu Adam Kremer:

 

W tym roku festiwal „Oblicza tradycji” będzie krótszy, niż poprzednie edycje imprezy i potrwa cztery dni. Zakończy go w czwartek, 19 lipca Gala Tradycji w zielonogórskim Amfiteatrze.

– Gospodarzem tego koncertu po raz kolejny będzie Józef Broda – mówi reżyser gali Michał Kiszowara:

 

Dodajmy, że – oprócz Zielonej Góry – zespoły biorące udział w festiwalu „Oblicza tradycji” wystąpią też w kilku innych miejscowościach naszego regionu. Tym razem koncerty zaplanowano w Dąbiu, Bojadłach, Kołatce, Konotopie, Łagowie, Niesulicach i Przytocznej.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.rcak.pl

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.