°C

Prokuratura sprawdzi, czy wychowawczyni biła dzieci

prokuratura w Gorzowie

Dyrektor przedszkola nr 17 przy Maczka złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu stosowania przemocy wobec dzieci przez jedną z wychowawczyń.

 „Pierwsze przesłuchanie w tej sprawie zaplanowane jest jeszcze w tym tygodniu. Na początek rodziców dzieci, które były w grupie podejrzewanej wychowawczyni i pani dyrektor. Dalsze czynności zostaną podjęte w zależności od wyników tych przesłuchań” – powiedziała prokurator rejonowy w Gorzowie Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

O sprawie zrobiło się głośno w tym tygodniu. „Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedno z dzieci zostało uderzone mocniej przez wychowawczynię. Wtedy matka, widząc obrażenia u dziecka, od razu zareagowała i zgłosiła sprawę do dyrektorki” – napisał jeden z lokalnych portali.

Jeżeli potwierdzą się słowa rodziców, to prokuratura będzie prowadziła postępowanie pod kątem znęcania się nad dziećmi, a ten czyn jest zagrożony karą do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.