°C

Program „Czyste powietrze” – 10 tys. wniosków

Fot. A. Steciąg

W ciągu półtora miesiąca do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej wpłynęło ponad 10 tys. wniosków o dofinansowanie na termomodernizację i wymianę pieców. Wnioski przyjmowane są w ramach programu „Czyste powietrze”, który jest narzędziem rządu do walki ze smogiem.

Jak powiedział w TVP Info minister środowiska Henryk Kowalczyk, zainteresowanie dofinansowaniem w ramach programu „Czyste powietrze” jest bardzo duże. „Jest już ponad 10 tys. wniosków, natomiast na na portalu „Czyste Powietrze” zarejestrowanych jest ok. 50 tys. osób, czyli przyszłych beneficjentów” –  mówił Henryk Kowalczyk. Szef resortu środowiska dodał, że program „Czyste powietrze” zredukuje smog o 80 proc. przez najbliższe 10 lat.

Wnioski na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła można składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej drogą elektroniczną. Właściciele domów, których dochody są najniższe, mogą otrzymać nawet 90 procent dotacji.

Budżet programu „Czyste powietrze” wynosi 103 mld złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP