°C

Policjanci (powoli) wracają do pracy

fot. Lubuska Policja

Wczoraj wieczorem zawarto porozumienie między protestującymi policjantami, a ministrem spraw wewnętrznych. W wyniku porozumienia, policjanci zatrzymają część świadczeń, które miały być zlikwidowane, będą też podwyżki. W zamian, policjanci, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich, będą wracać do pracy.

– Cieszę się z porozumienia, które również u nas nieco komplikowało pracę, ale pełna obsada kadrowa będzie dopiero za kilka dni – informuje komisarz Tomasz Kaczyński, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim.

Przypomnijmy, że w wyniku porozumienia policyjnych związków z ministrem, od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP