°C

Policjanci (powoli) wracają do pracy

fot. Lubuska Policja

Wczoraj wieczorem zawarto porozumienie między protestującymi policjantami, a ministrem spraw wewnętrznych. W wyniku porozumienia, policjanci zatrzymają część świadczeń, które miały być zlikwidowane, będą też podwyżki. W zamian, policjanci, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich, będą wracać do pracy.

– Cieszę się z porozumienia, które również u nas nieco komplikowało pracę, ale pełna obsada kadrowa będzie dopiero za kilka dni – informuje komisarz Tomasz Kaczyński, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim.

Przypomnijmy, że w wyniku porozumienia policyjnych związków z ministrem, od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.