°C

Polak poszukiwany za przestępstwa podatkowe w Niemczech zatrzymany w Skwierzynie

fot.M.Czechowska

Polaka poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymali policjanci z Międzyrzecza. Ścigany za przestępstwa podatkowe popełnione w Niemczech wpadł po tym, jak wezwał policjantów do kolizji – poinformowała międzyrzecka policja.

„Z zebranych informacji wynika, że mężczyzna miał narazić skarb państwa Niemiec  na straty w kwocie około 300 tysięcy euro” – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu Justyna Łętowska.
Dodała, że dalsze czynności procesowe z udziałem 66-latka będzie prowadzić Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., a o tym, czy zostanie on przekazany stronie niemieckiej, zdecyduje sąd.
Do zatrzymania mężczyzny doszło na jednej ze stacji benzynowych w Skwierzynie w pow. międzyrzeckim, kiedy wezwał policjantów do niegroźnej stłuczki.
Podczas sprawdzania danych osobowych uczestników kolizji okazało się, że 66-latek jest ścigany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.