°C

Pół miliona świadczeń z programu „Dobry start”

Fot. MRPiPS

W lipcu wypłacono rodzinom prawie 565 tys. świadczeń z programu "Dobry start" - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W lipcu samorządy wypłaciły z programu "Dobry Start" ponad 169,4 mln zł.

Wnioski o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” można składać on-line od 1 lipca przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia jest to także możliwe drogą tradycyjną – w urzędzie lub pocztą.

Jak poinformowało w komunikacie MRPiPS w lipcu online złożono 1,09 mln wniosków. Samorządy w tym okresie przyznały ponad 1,66 mln świadczeń.

„Samorządy, pomimo możliwości rozpatrzenia wniosków i wypłaty świadczenia dobry start do 30 września, jeszcze w lipcu rozpatrzyły prawie wszystkie złożone w tym okresie wnioski. Co ważne w ponad 1/3 przypadków wypłaciły pieniądze jeszcze w lipcu” – powiedziała cytowana w komunikacie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

„Cieszę się, że pierwsze środki tak szybko trafiły do rodzin. Pierwszy dzwonek już za chwilę i rodziny na pewno szykują już szkolne tornistry. Rząd zgodnie z obietnicą złożoną przez premiera Mateusza Morawieckiego pomaga rodzinom w przygotowaniu dzieci do rozpoczęcia szkoły – podkreśliła minister.

Jak dodała, jest „to kolejny program wspierający polskie rodziny, który wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości”. „Dla nas rodzina jest wartością i znajduje się w centrum naszych działań” – powiedziała Rafalska.

„Biorąc pod uwagę tempo dotychczasowych prac, jestem przekonana, że w pozostałych przypadkach środki do rodzin trafią jeszcze przed 1 września” – podkreśliła minister rodziny.

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP