°C

Pół miliona świadczeń z programu „Dobry start”

Fot. MRPiPS

W lipcu wypłacono rodzinom prawie 565 tys. świadczeń z programu "Dobry start" - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W lipcu samorządy wypłaciły z programu "Dobry Start" ponad 169,4 mln zł.

Wnioski o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” można składać on-line od 1 lipca przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia jest to także możliwe drogą tradycyjną – w urzędzie lub pocztą.

Jak poinformowało w komunikacie MRPiPS w lipcu online złożono 1,09 mln wniosków. Samorządy w tym okresie przyznały ponad 1,66 mln świadczeń.

„Samorządy, pomimo możliwości rozpatrzenia wniosków i wypłaty świadczenia dobry start do 30 września, jeszcze w lipcu rozpatrzyły prawie wszystkie złożone w tym okresie wnioski. Co ważne w ponad 1/3 przypadków wypłaciły pieniądze jeszcze w lipcu” – powiedziała cytowana w komunikacie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

„Cieszę się, że pierwsze środki tak szybko trafiły do rodzin. Pierwszy dzwonek już za chwilę i rodziny na pewno szykują już szkolne tornistry. Rząd zgodnie z obietnicą złożoną przez premiera Mateusza Morawieckiego pomaga rodzinom w przygotowaniu dzieci do rozpoczęcia szkoły – podkreśliła minister.

Jak dodała, jest „to kolejny program wspierający polskie rodziny, który wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości”. „Dla nas rodzina jest wartością i znajduje się w centrum naszych działań” – powiedziała Rafalska.

„Biorąc pod uwagę tempo dotychczasowych prac, jestem przekonana, że w pozostałych przypadkach środki do rodzin trafią jeszcze przed 1 września” – podkreśliła minister rodziny.

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.