°C

Podsumowanie programu pomocy żywnościowej

Źródło: pixabay.com

354 mln złotych przeznaczono w 2017 roku na pomoc żywnościową dla najuboższych w ramach krajowego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Resorty polityki społecznej i rolnictwa podsumowały zeszłoroczne działania.

Programem objęci są najubożsi mieszkańcy 92% gmin w kraju. W ramach pomocy żywnościowej każdy beneficjent dostaje 21 różnych artykułów spożywczych o wartości 263 złotych. Od 1 października wzrosło też kryterium dochodowe, od którego można ubiegać się o pomoc.
Jak mówiła w trakcie konferencji prasowej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska, realizacja możliwa jest dzięki współpracy z kilkoma organizacjami:

 

 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że tym programem rząd zwraca uwagę na konieczność pomocy osobom potrzebującym:

 

.

Cały program rozłożony na lata 2014 – 2020 kosztuje 2 i pół miliarda złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.