°C

Pocisk i amunicja w budynku mieszkalnym

Zdj. KWP

W piątkowy wieczór, gorzowska policja otrzymała zgłoszenie o przechowywanych w jednym z bloków przy ulicy Obrońców Pokoju, materiałach wybuchowych pochodzących prawdopodobnie z II wojny światowej.

Jak powiedział nam Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, w jednym z mieszkań, znajdowało się kilka sztuk amunicji i pocisk. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, bo jak stwierdzili saperzy ze Stargardu, wezwani na miejsce, materiały nie stanowiły żadnego zagrożenia. Przedmioty zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów.

W tej sprawie policjanci, będą prowadzić czynności wyjaśniające. Funkcjonariusze będą ustalać, kto znalazł amunicję i jak to się stało, że znalazły się one w budynku mieszkalnym.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.