°C

Pineda nowym graczem, a K. Wójcik – trenerem Watahy

fot. Marek Staniszewski

Za dwa miesiące inauguracja sezonu w ekstraklasie futbolu amerykańskiego (EFA).

 

W rozgrywkach zagra zespół Watahy Zielona Góra. Dziś odbyła sie konferencja prasowa na której przedstawiono nowego zawodnika i trenera zielonogórskiej drużyny. Do ekipy Watahy wraca Amerykanin Matt Pineda, który w poprzednim sezonie rozegrał dwa mecze w barwach ekipy zielonogórskiej:

Tłumaczenie: Nie była to trudna decyzja do podjęcia z racji tego, że czułem się w Zielonej Górze bardzo dobrze. To świetne miejsce do życia i świetna przygoda, a jestem tu po to, aby wygrywać mecze. Mam 25 lat, zaczynałem grę gdy miałem 8 lat na poziomie szkoły średniej. Później college i dwa lata przerwy, ale wróciłem by grać na poziomie profesjonalnym i dlatego jestem tutaj.

Prezes zielonogórskiego klubu Tomasz Dzida przedstawił nowy sztab szkoleniowy Watahy. Grajacym szkoleniowcem będzie Krystian Wójcik, a pomagac mu będą Noel Castillo i Matt Pineda:

 

Krystian Wójcik, ktory będzie godził obowiązki gracza i szkoleniowca, zastąpił na stanowisku głównego trenera Amerykanina Charlesa Carra, który przez trzy lata prowadził drużynę zielonogórską:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.