°C

Znaleziska archeologiczne na Sikorskiego

Zdj. gorzow.pl

Gorzowscy archeolodzy weszli na remontowaną ulicę Sikorskiego. Są już pierwsze znaleziska. Na wysokości Urzędu Miasta odkryli kilkanaście fragmentów ceramiki.

 – Nadzieje związane z tym miejscem są ogromne – mówi nam Stanisław Sinkowski, kierownik działu archeologii Muzeum Lubuskiego w Gorzowie:

Archeologom udało się już odkopać fragmenty ceramiki  z okresu kultury łużyckiej:

Stanisław Sinkowski wie, że nie wszystkim podoba się obecność archeologów na placu budowy. Potrafi ona bowiem wydłużyć czas prowadzonej inwestycji. Podejście to powoli się jednak zmienia. Również dziś byli mieszkańcy, którzy z ciekawością przyglądali się pracy archeologów:

Ostatnie odkrycia archeologiczne związane z prowadzonymi inwestycjami w Gorzowie miały miejsce na ulicy Walczaka: gdzie między innymi odsłonięty został grób ciałopalny z okresu kultury łużyckiej, czyli sprzed ponad tysiąca lat przed nasza erą i na ulicy Cichońskiego: gdzie archeolodzy natrafili na pozostałości osadnictwa z dwóch okresów historycznych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP