°C

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Fot. Marek Turowski.

Piętnaście drużyn z Zielonej Góry, Żar, Żagania, Gubina i Nowej Soli wzięło udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, jakie dziś odbyły się w nowosolskim Parku Krasnala. Każde miasto reprezentowały zespoły w trzech kategoriach wiekowych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W czasie zawodów członkowie drużyn, tak jak na przykład reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu, udzielali poszkodowanym pierwszej pomocy, czego nauczyli się w swoich szkołach.
 
 
– Umiejętność udzielania pierwszej pomocy to potrzeba naszych czasów – powiedział Zdzisław Martyniuk prezes Oddziału Okręgowego PCK w Zielonej Górze.
 
 
 
 
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły SP nr 1 w Zielonej Górze, Zespół Edukacyjny nr 4 w Gubinie i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach. Najstarsza drużyna będzie reprezentować województwo lubuskie na mistrzostwach ogólnopolskich , które odbędą się w pierwszej połowie czerwca, w Rzeszowie.
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.