°C

Odpady w Osowej Sieni zakopane nawet na kilku hektarach?

fot. Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Policja i prokuratura badają sprawę nieodpowiedniego postępowania z odpadami w miejscowości Osowa Sień. Teren, na którym mogą być zakopane śmieci może stanowić obszar nawet kilku hektarów.

Po koniec września wschowscy strażnicy miejscy otrzymali informację o dużych ilościach odpadów, które pojawiły się na polach w pobliżu Osowej Sieni. Z informacji wynikało, że część odpadów może być zakopana i mogą one zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców, jak również być niebezpieczne dla środowiska.

Czynności w tej sprawie podjęli funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Gorzowie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Zielonej Góry oraz przedstawicieli wschowskiego magistratu.

Pobrane i zabezpieczone zostały już próbki, które pomogą ustalić czy składowane w Osowej Sieni odpady stanowią zagrożenie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa we Wschowie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.