°C

Oddadzą hołd Orlętom Lwowskim

Wojciech Kossak, Orlęta - obrona cmentarza

Jutro o godzinie 5 na rynku w Żarach odbędzie się uroczystość upamiętniająca setną rocznicę obrony Lwowa. Oddany zostanie hołd Orlętom Lwowskim, żołnierzom, którzy polegli w obronie Lwowa w 1918 roku. Uroczystość organizuje Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach.

– To właśnie 22 listopada 1918 roku o godzinie 5.00, porucznik, późniejszy generał Roman Abraham zawiesił biało-czerwoną flagę na odbitym z rąk Ukraińców lwowskim ratuszu – przypomina dr Krzysztof Kopociński, prezes Koła Tarnopolan przy KTTK:

źródło: KTTK Żary

Jutro o 5.00, dokładnie w 100 lat od zawieszenia biało-czerwonej na lwowskim ratuszu, na żarskim rynku spotkają się ci, którym ta rocznica nie jest obojętna. W asyście kompanii honorowej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej odczytany zostanie lwowski apel pamięci, a na maszcie, wzorem tej sprzed stu lat, załopoce polska flaga.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP