°C

Oddadzą hołd Orlętom Lwowskim

Wojciech Kossak, Orlęta - obrona cmentarza

Jutro o godzinie 5 na rynku w Żarach odbędzie się uroczystość upamiętniająca setną rocznicę obrony Lwowa. Oddany zostanie hołd Orlętom Lwowskim, żołnierzom, którzy polegli w obronie Lwowa w 1918 roku. Uroczystość organizuje Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach.

– To właśnie 22 listopada 1918 roku o godzinie 5.00, porucznik, późniejszy generał Roman Abraham zawiesił biało-czerwoną flagę na odbitym z rąk Ukraińców lwowskim ratuszu – przypomina dr Krzysztof Kopociński, prezes Koła Tarnopolan przy KTTK:

źródło: KTTK Żary

Jutro o 5.00, dokładnie w 100 lat od zawieszenia biało-czerwonej na lwowskim ratuszu, na żarskim rynku spotkają się ci, którym ta rocznica nie jest obojętna. W asyście kompanii honorowej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej odczytany zostanie lwowski apel pamięci, a na maszcie, wzorem tej sprzed stu lat, załopoce polska flaga.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.