°C

Muzealnicy ze Świdnicy powołują stowarzyszenie!

Fot. Muzeum Archeologiczne w Świdnicy

W Świdnicy powołano do życia Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza. Organizacja została założona przez pracowników i współpracowników placówki, którzy kilka dni temu zarejestrowali ją oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Julia Orlicka – Jasnoch, kustosz muzeum w Świdnicy i jednocześnie prezeska stowarzyszenia, mówi, że zakres ich działalności będzie bardzo szeroki.

Jak podkreśla, chodzi nie tylko o wspieranie placówki, ale także o realizowanie różnego rodzaju projektów i wydarzeń, które zainteresują ludzi archeologią i lokalną historią:

 

Jak zaznacza Arkadiusz Michalak, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Świdnicy, powołanie stowarzyszenia pozwoli też na zdobywanie pozyskiwanie pieniędzy np. w ramach konkursów unijnych dla organizacji pozarządowych.

– Stowarzyszenia mają w tym zakresie znacznie więcej możliwości, niż jednostki samorządowe, takie jak nasze muzeum – dodaje:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza zaprasza do współpracy wszystkich chętnych, m.in. miłośników historii czy członków grup eksploratorskich lub rekonstrukcyjnych.

Jednym z pierwszych projektów nowego stowarzyszenia ma być organizowany wspólnie z władzami Świdnicy rodzinny rajd rowerowy po historycznych miejscach na terenie gminy.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.