°C

Muzealnicy ze Świdnicy powołują stowarzyszenie!

Fot. Muzeum Archeologiczne w Świdnicy

W Świdnicy powołano do życia Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza. Organizacja została założona przez pracowników i współpracowników placówki, którzy kilka dni temu zarejestrowali ją oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Julia Orlicka – Jasnoch, kustosz muzeum w Świdnicy i jednocześnie prezeska stowarzyszenia, mówi, że zakres ich działalności będzie bardzo szeroki.

Jak podkreśla, chodzi nie tylko o wspieranie placówki, ale także o realizowanie różnego rodzaju projektów i wydarzeń, które zainteresują ludzi archeologią i lokalną historią:

 

Jak zaznacza Arkadiusz Michalak, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Świdnicy, powołanie stowarzyszenia pozwoli też na zdobywanie pozyskiwanie pieniędzy np. w ramach konkursów unijnych dla organizacji pozarządowych.

– Stowarzyszenia mają w tym zakresie znacznie więcej możliwości, niż jednostki samorządowe, takie jak nasze muzeum – dodaje:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza zaprasza do współpracy wszystkich chętnych, m.in. miłośników historii czy członków grup eksploratorskich lub rekonstrukcyjnych.

Jednym z pierwszych projektów nowego stowarzyszenia ma być organizowany wspólnie z władzami Świdnicy rodzinny rajd rowerowy po historycznych miejscach na terenie gminy.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP