°C

Nowe miejsce wsparcia bezdomnych

Fot. A. Steciąg

Caritas diecezji zielonogórsko - gorzowskiej otworzyła dziś w Zielonej Górze Ośrodek Aktywizujący dla Bezdomnych Mężczyzn.

Placówka, w której przebywa obecnie 18 podopiecznych, mieści się w przekazanym przez władze Zielonej Góry budynku po byłym przedszkolu przy ul. Jana z Kolna.

Jak zaznacza ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor lubuskiej Caritas, w tym miejscu osoby bezdomne, pogubione w życiu mogą podjąć próbę wyjścia na prostą i postarać się wrócić do normalnego życia:

 

Roman Romanowski, kierownik nowego ośrodka Caritas w Zielonej Górze, przyznaje, że praca z osobami, które przez wiele lat zmagały się z uzależnieniami i bezdomnością, nie jest łatwa.

Jak mówi, wielu z nich uczy się życia na nowo i żeby im w tym pomóc, trzeba podjąć wiele różnych działań:

 

Podopieczni zielonogórskiego schroniska Caritas przyznają, że takie miejsce jest bardzo potrzebne i cieszą się, że ktoś chce im w ten sposób pomóc:

 

Dodajmy, że Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej prowadzi już w Zielonej Górze stołówkę, łaźnię i ogrzewalnię, z których korzystają osoby bezdomne.

Remont budynku, w którym mieści się schronisko aktywizujące dla bezdomnych mężczyzn, kosztował ponad 1 mln złotych.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.