°C

Norwid promuje nowy wybór poezji Herberta

Fot. Wyd. Ossolineum

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza na wieczór z poezją Zbigniewa Herberta. Okazją do spotkania jest promocja książki "Zbigniew Herbert. Wybór poezji", jaka ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Ossolineum.

Autorką książki jest prof. Małgorzata Mikołajczak, literaturoznawczyni z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak mówi, to swego rodzaju podsumowanie wielu lat pracy nad twórczością autora Pana Cogito:

 

Prof. Małgorzata Mikołajczak podkreśla, że w wydanym przez Bibliotekę Narodową zbiorze zaproponowała nowe spojrzenie na poezję Herberta.

Co ważne, w odróżnieniu od innych tego typu pozycji, ponad 1000-stronnicowa książka wzbogacona jest o komentarze do poszczególnych wierszy, a więc – jak zaznacza autorka – jest to pozycja właściwie dla każdego miłośnika poezji i literatury:

 

Promocja wyboru poezji Zbigniewa Herberta autorstwa prof. Małgorzaty Mikołajczak odbędzie się jutro w ramach Czwartku Lubuskiego w zielonogórskim Norwidzie.

Wiersze poety czytać będzie Andrzej Nowak, a początek spotkania o godz. 18.00.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.