°C

Norbert Krakowiak nowym juniorem w Falubazie

fot. Michał Kociński, falubaz.com

O tym mówiono od kilku dni - dziś Falubaz potwierdził oficjalnie: dziewiętnastoletni Norbert Krakowiak bedzie jeździł w zielonogórskim klubie od sezonu 2019.

Jeżdżący ostatnio w Starcie Gniezno zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z Falubazem.

Nasze rozmowy przebiegały dosyć szybko. Z trenerem Adamem Skórnickim rozmawiałem już wcześniej i czułem to zainteresowanie. Po sezonie spotkaliśmy się kolejny raz, już na konkretnych rozmowach. Ja poczułem wtedy, że klub mnie potrzebuje i to było dla mnie ważne. Długo zastanawiałem się nad tym, co będzie dla mnie lepsze: jazda w pierwszej lidze, czy w PGE Ekstralidze. Wspólnie z tatą doszliśmy jednak do wniosku, że spróbuję podjąć to wyzwanie. Wychodzę z założenia, że trzeba jeździć z najlepszymi, by być najlepszym  – mówi Krakowiak na stronie internetowej zielonogórskiego klubu. 

A chwali go trener Adam Skórnicki:

Norberta już kilka sezonów nie było w PGE Ekstralidze, więc informacji o nim mieliśmy najmniej. W rozgrywkach pierwszoligowych oraz młodzieżowych prezentował się jednak bardzo dobrze. To zawodnik, który ostatni sezon przejechał na równym i stabilnym poziomie. Wierzę, że jego postawa zrobi różnicę dla naszego zespołu – mówi Skórnicki.

Krakowiak to trzeci junior Falubazu obok wychowanków – Mateusza Tondera i Damiana Pawliczaka. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP