°C

Nauczyciel oskarżony o molestowanie uczennic

Fot. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim oskarżyła nauczyciela jednej ze szkół podstawowych w województwie o molestowanie seksualne uczennic. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

„Nauczycielowi zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego doprowadzania małoletnich uczennic klas od +O+ do III, do innych czynności seksualnych, których dopuścił się wykorzystując naiwność i zaufanie małoletnich do oskarżonego, jako wychowawcy” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak ustalono w toku śledztwa, do zdarzeń miało dochodzić w czasie trwania lekcji, jak również w czasie przerw, kiedy dzieci pozostawały w klasie pod opieką oskarżonego oraz na zajęciach pozalekcyjnych, które oskarżony prowadził w III klasie szkoły podstawowej?

„Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji” – podała PK w komunikacie. Zdaniem biegłego, oskarżony miał wykorzystać niedojrzałość pokrzywdzonych, ich wiek oraz zaufanie.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. „Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator uznał, iż linia obrony oskarżonego zaprezentowana w składanych przez niego wyjaśnieniach jest niewiarygodna, w szczególności w zestawieniu z materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego śledztwa” – poinformowano.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała akt oskarżenia do sądu. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował także wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP