°C

Muzeum Historii Polski

Źródło: pixabay.com

Na warszawskiej Cytadeli rozpoczęła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski. W ceremonii biorą udział między innymi premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Uczestników ceremonii przywitał dyrektor placówki Robert Kostro.

Muzeum Historii Polski będzie jedną z najnowocześniejszych placówek powstających obecnie w Polsce i Europie. Znajdzie się tam wystawa stała o powierzchni 7000 tys. m2, czyli największa ekspozycja historyczna w Polsce. Ponadto zaplanowano wystawy czasowe, centrum edukacyjne oraz wielofunkcyjne centrum konferencyjne z audytorium i salą kinowo-teatralną. Przewiduje się, że muzeum będzie odwiedzane przez co najmniej pół miliona gości rocznie. Muzeum powstanie w Cytadeli Warszawskiej, gdzie wraz z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskim będzie tworzyło wielki kompleks muzealny. Na ponad 30 ha przestrzeni zaplanowano także miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Otwarcie wystawy stałej MHP planowane jest w 2021 roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.