°C

Muzeum Historii Polski

Źródło: pixabay.com

Na warszawskiej Cytadeli rozpoczęła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski. W ceremonii biorą udział między innymi premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Uczestników ceremonii przywitał dyrektor placówki Robert Kostro.

Muzeum Historii Polski będzie jedną z najnowocześniejszych placówek powstających obecnie w Polsce i Europie. Znajdzie się tam wystawa stała o powierzchni 7000 tys. m2, czyli największa ekspozycja historyczna w Polsce. Ponadto zaplanowano wystawy czasowe, centrum edukacyjne oraz wielofunkcyjne centrum konferencyjne z audytorium i salą kinowo-teatralną. Przewiduje się, że muzeum będzie odwiedzane przez co najmniej pół miliona gości rocznie. Muzeum powstanie w Cytadeli Warszawskiej, gdzie wraz z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskim będzie tworzyło wielki kompleks muzealny. Na ponad 30 ha przestrzeni zaplanowano także miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Otwarcie wystawy stałej MHP planowane jest w 2021 roku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.