°C

Medyczna wystawa w Żarach

fot. Adam Żyworonek

W Muzeum Kresowym w Żarach można oglądać wystawę pt. „Polska Wojskowa Służba Zdrowia w falerystyce i medalierstwie w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Patronat nad wystawą objął prezydent Andrzej Duda.

– Eksponaty to jeden z największych w Polsce zbiorów odznak, medali, naszywek, związanych z działalnością Polskiej Wojskowej Służby Zdrowia – informuje inicjator, pomysłodawca i organizator wystawy, dr Zbigniew Kopociński, lekarz 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

 

 

Dr Krzysztof Kopociński przypomina, że przedstawiciele wojskowej służby zdrowia dzielili, i nadal dzielą los całego polskiego wojska.

 

 

Wystawę będzie można oglądać w dniach w siedzibie Kresowego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Orląt Lwowskich w Żarach. Jest ona częścią oficjalnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. Adam Żyworonek (za zgodą 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach)

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP