°C

M.Surmacz złożył doniesienie do prokuratury

redakcja gorzowska

Marek Surmacz, wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego z PiS złożył doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Chodzi o – jak powiedział dzisiaj na konferencji prasowej - możliwość popełnienia przestępstwa przez wicemarszałek województwa lubuskiego Alicję Makarską i radnego wojewódzkiego z PO Mirosława Marcinkiewicza.

Początek sprawy miał miejsce trzy lata temu, kiedy to pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie zaprotestowali podczas tworzenia w placówce stanowiska pracy dla drugiego wicedyrektora.

Zdaniem Marka Surmacza, ówczesny dyrektor gorzowskiego WORD-u został zmuszony do zmian w regulaminie placówki, aby właśnie zatrudnić znajomą Mirosława Marcinkiewicza.

Mirosław Marcinkiewicz jest zaskoczony tym doniesieniem. – Traktuję to jako przedwyborczą próbę zaistnienia Marka Surmacza- mówi radny:

 

W prokuratorskim zawiadomieniu Marek Surmacz wskazuje też na możliwość popełnienia przestępstwa przez obecnego dyrektora WORDU-u w Gorzowie, Mariusza Potockiego. Chodzi jednak o zupełnie inną sprawę. W tym przypadku – o odwołanie procedury konkursowej – bez podania przyczyny – na stanowisko specjalisty ds. organizacji szkoleń, mimo że do konkursu zgłosił się kandydat, który spełniał wszystkie wymogi.

Do zakończenia ciszy wyborczej komentowanie na stronie zostało wyłączone. Zamieszczone komentarze pojawią się po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę, 26 maja 2019 r.