°C

Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe po raz drugi

For. UMWL

100 projektów na 100-lecie odzyskania Niepodległości - takie hasło towarzyszyć będzie tegorocznej edycji Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych, jaką zainaugurowały właśnie władze województwa.

Konkurs adresowany jest do klubów, fundacji i stowarzyszeń, które zajmują się m.in. aktywizacją dzieci i młodzieży. Każda z organizacji może otrzymać 10 tys. złotych na realizację swoich pomysłów. W sumie do zdobycia będzie 1 mln złotych.

Marszałek Elżbieta Polak przypomina, że to druga edycja Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych, które cieszyły się w ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem:

 

Z dotacji dla Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych skorzystało m.in. Stowarzyszenie Miłośników Czarnej z gminy Zabór.

Przedstawicielki organizacji, Gabriela Ośka i Weronika Kapusta, mówią, że dzięki temu udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów i zaangażować do wspólnej pracy młodych mieszkańców ich miejscowości:

 

Szczegółowych informacji na temat Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych udzielają koordynatorki projektu: dr Dorota Matuszak w Zielonej Górze i Katarzyna Kozińska w Gorzowie.

Więcej na ten temat na www.lubuskie.pl

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.