°C

Lubuski Kongres Gospodarczy

foto:pixabay

Kilka paneli tematycznych, ponad 800 prelegentów i 1700 gości z całego świata - w Zielonej Górze rozpoczął się właśnie II Lubuski Kongres Gospodarczy.

Przez trzy dni uczestnicy spotkania dyskutować będą m.in. o innowacyjnych technologiach, rozwoju e-przedsiębiorczości, inteligentnych miastach i nowoczesnej edukacji.
Jak podkreśla marszałek Elżbieta Polak, Lubuski Kongres Gospodarczy to również świetna okazja do zastanowienia się, jak powinien się rozwijać nasz region w przyszłości:

 

Henryka Bochniarz, szefowa Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” zaznacza, że dobra współpraca administracji rządowej i samorządowej z biznesem to podstawa rozwoju gospodarczego.
– Takie bezpośrednie rozmowy są bardzo ważne w tym dynamicznym, wciąż zmieniającym się świecie – dodaje:

Gośćmi Lubuskiego Kongresu Gospodarczego są m.in. przedstawiciele izb handlowych z Francji, Hiszpanii, Gruzji i Australii.
Hanna Stypułkowska-Guttier, prezeska Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Francji, mówi, że tamtejszy rynek jest otwarty na współpracę z przedsiębiorcami z naszego kraju.
  – Mogą na tym skorzystać chociażby lubuskie firmy z branży budowlanej – podkreśla:

Dodajmy, że część obrad Lubuskiego Kongresu Gospodarczego odbywać się też będzie poza Zieloną Górą, m.in. w parkach naukowych w Kalsku i Sulechowie.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.