°C

Kolejne gminy inwestują w turystykę i rekreację

Fot. Pixabay.com

Władze województwa lubuskiego podpisały dziś sześć kolejnych umów na dofinansowanie projektów rozwijających lokalną bazę turystyczno - rekreacyjną. Pieniądze na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Najwięcej, bo ponad 318 tys. złotych, otrzymały władze Kostrzyna n. Odrą.

– Wybudujemy za to nowoczesny skatepark, który jest w naszym mieście bardzo potrzebny i oczekiwany – mówi burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt:

 

133 tys. złotych dofinansowania otrzymała dziś także gmina Czerwieńsk. Burmistrz Piotr Iwanus mówi, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę ścieżki rowerowej i chodnika w nowej części Leśniowa Wielkiego:

 

Z kolejnych projektów rozwijających lokalną bazę turystyczno – rekreacyjną cieszy się wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, który podkreśla, że lubuskie gminy chętnie realizują tego typu inwestycje:

 

Dodajmy, że oprócz Kostrzyna n. Odrą i Czerwieńska, pieniądze na swoje projektu otrzymały także władze Słońska, Torzymia i Krzeszyc.

Łączna kwota dofinansowania to ponad 860 tys. złotych.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.