°C

Jubileusz zespołu z Dąbrówki Wlkp.

ZOK Zbąszynek

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały z Dąbrówki Wielkopolskiej obchodzi w tym roku jubileusz 95-lecia. To najstarszy zespół folklorystyczny w naszym regionie, jeden z najstarszych w Polsce. Zespół z Dąbrówki Wielkopolskiej jest młodszy ledwie 5 lat od Rzeczpospolitej, która świętuje stulecie odzyskania niepodległości.

– Jego siłą jest to, że kultywuje folklor z czasu narodzin Zespołu. Jest więc bardzo autentyczny – mówi Malwina Kubicka, dyrektorka Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury:

 

 

W uznaniu zasług dla kultywowania folkloru i polskości Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały z Dąbrówki Wielkopolskiej otrzymał niedawno nagrodę ministra kultury i sztuki, wicepremiera Piotra Glińskiego oraz nagrodę od zarządu województwa lubuskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.