°C

Jest nowy przewodnik po zielonogórskiej przyrodzie

źródło: Pixabay

Drzewa, głazy narzutowe, parki, użytki ekologiczne i rezerwaty - to tylko niektóre z form ochrony przyrody, jakie można znaleźć w specjalnym przewodniku opracowanym przez Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak wylicza Sebastian Pilichowski, jeden ze współautorów książki, w przewodniku są opisy, zdjęcia, a także mapki ze wskazówkami dojazdu do ponad 100 różnego rodzaju obiektów na terenie Zielonej Góry i okolic:

 

Sebastian Pilichowski podkreśla, że przewodnik pt. „Formy ochrony przyrody Zielonej Góry” nie jest pierwszym tego typu opracowaniem.

Nowością jest jednak fakt, że po raz pierwszy opisuje on przyrodę przyłączonych także niedawno terenów dawnej gminy wiejskiej:

 

Dodajmy, że nowy przewodnik po zielonogórskiej przyrodzie jest wydawnictwem bezpłatnym. Można go otrzymać w siedzibie zielonogórskiego zarządu Ligi Ochrony Przyrody, która mieści się w domu studenckim „Rzepicha” przy ul. Podgórnej.

Książka rozdawana będzie do wyczerpania nakładu.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.