°C

Filharmonia kończy sezon

A.Dobosiewicz

Ponad 40 tys. sprzedanych biletów i średnio 75-proc. frekwencja na koncertach – tak wygląda kończący się sezon w Filharmonii Gorzowskiej.

22 czerwca zamknie go koncert z utworem „Carmina Burana” w programie. W porównaniu z poprzednim sezonem zwiększyła się frekwencja na koncertach, większa była też liczba koncertów symfonicznych, a nowością tego sezonu był cykl koncertów kameralnych.

„Muzyczne Raczkowanie”, czyli koncerty dla kobiet w ciąży i dzieci do czwartego roku życia odwiedziło w tym sezonie 1,5 tys. osób.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej od września ub. roku zagrała 31 koncertów symfonicznych, dziewięć kameralnych, 14 familijnych oraz dwa koncerty wyjazdowe – w Legnicy i Szczecinie. Orkiestra stale się powiększa, w tym sezonie zatrudniono dwóch nowych muzyków.

Latem Filharmonia Gorzowska zapowiada cykl pikników chopinowskich i koncertów plenerowych. Planowane są również wakacyjne zajęcia dla dzieci pt. „Zaplatani w dźwięki”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.