°C

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Zielonej Górze

fot. Pixabay

W jaki sposób zaktywizować zawodowo osoby niepełnosprawne? Jakie korzyści ma pracodawca zatrudniający takie osoby? To tylko niektóre z tematów, o których rozmawiano dziś w Zielonej Górze w trakcie Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

Konferencję zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z lubuskim oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

Jak podkreśla Jarosław Nieradka, dyrektor biura OPZL w Zielonej Górze, niepełnosprawni to osoby z dużym potencjałem, coraz chętniej zatrudniane przez przedsiębiorców:

 

Piotr Natkański z lubuskiego oddziału PFRON przypomina, że pracodawca zatrudniający osobę z orzeczonym stopniem niepełnosprawności może liczyć na dofinansowanie do stworzonego dla niej miejsca pracy:

 

Zdaniem Mariusza Andrysiaka, prezesa zatrudniającej osoby autystyczne firmy Dalej Razem, wielu przedsiębiorców w dalszym ciągu boi się jednak zatrudniać osoby niepełnosprawne.

– Z tego też powodu założyliśmy własne przedsiębiorstwo – zaznacza Andrysiak:

 

Dodajmy, że ZUS-owska konferencja pod hasłem „Sięgnij po sukces!” odbyła się również w Gorzowie.

Więcej na ten temat w zakładce Popołudniówki Radia Zachód.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.