°C

Dzień Nowoczesnych Technologii zamiast Dnia Wagarowicza

fot. Pixabay

Do czego służy platforma Kahoot? Czym są kody QR? Jak się uczyć języków obcych przy pomocy internetu oraz jak wykorzystać programy komputerowe do zaprojektowania klocków LEGO czy stworzenia animowanego komiksu?

Tego wszystkiego będą się mogli dowiedzieć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze, gdzie odbędzie się jutro Dzień Nowych Technologii.

Jak zaznacza dyrektor szkoły Adam Szymczak, jest to międzynarodowa inicjatywa, w której biorą udział uczniowie 34 krajów z całej Europy.

– Także i my przystąpiliśmy do tej zabawy, bo nowoczesne technologie w edukacji nie są nam wcale obce – podkreśla Szymczak:

 

Regina Sobków, wicedyrektorka zielonogórskiej SP1 i koordynatorka szkolnego Dnia Nowych Technologii, mówi, że w tym roku pierwszy dzień wiosny upłynie uczniom pod znakiem ciekawych zajęć i nauki z wykorzystaniem najróżniejszych nowoczesnych urządzeń:

 

Dodajmy tylko, że nauczyciele ze Szkoły Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze przesłali już do Ministerstwa Edukacji Narodowej projekty swoich zajęć zaplanowanych na Dzień Nowych Technologii. MEN ogłosił bowiem specjalny konkurs dla organizatorów tego dnia w szkołach i zamierza nagrodzić najlepsze pomysły.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.