°C

Droga do mostu z protestem mieszkańców

fot. Janusz Życzkowski

Mieszkańcy miejscowości Łaz protestują ws. planowanego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282. Chodzi o obwodnicę Milska i Zaboru, która poprowadzi nowym mostem do Bojadeł. Ich zdaniem droga wraz z rondem podzieli wieś, jest za blisko zabudowań i zaszkodzi mieszkańcom.

 

Zdaniem mieszkańców drogę można poprowadzić w inny sposób, nieużytkami, szlakiem, który omija zabudowania:

 

 

W sprawę zaangażował się poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna. Jego zdaniem propozycja mieszkańców jest godna rozważenia:

 

 

Zarzuty o brak konsultacji w sprawie przebiegu drogi odrzuca wicedyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. Katarzyna Rudkiewicz przekonuje, że dochowano wszelkich terminów i procedur związanych z zaplanowaniem drogi:

 

 

W ocenie Rudkiewicz, aktualnie nie ma szans na uwzględnienie protestu mieszkańców:

 

 

Mimo trudnego położenia mieszkańcy zapowiadają walkę o zmianę przebiegu drogi. Swój sprzeciw wysłali już do Urzędu Marszałkowskiego pod protestem, który zamieszczamy na naszej stronie podpisało się 115 mieszkańców. Więcej informacji oraz pełne wyjaśnienia urzędu na www.zachod.pl

 

Pełna wypowiedź Katarzyny Rudkiewicz – wicedyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich:

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.