°C

Dom Senior+ w Międzyrzeczu

fot. S. Kordyjalik

W Międzyrzeczu oddano dziś do użytku kolejny, dziewiętnasty już w województwie lubuskim, Dom Dziennego Pobytu Senior+. Otwierając placówkę Elżbieta Rafalska, mister rodziny, pracy i polityki społecznej, dziękowała władzom Międzyrzecza za dostrzeganie problemu seniorów i umiejętne sięganie po ministerialne wsparcie.

– Nie wszystkie samorządy patrzą tak perspektywicznie – dodała minister Rafalska.

 

 

Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza podkreślał, że nadrzędnym celem było przygotowanie oferty dziennego pobytu dla seniorów z miasta i gminy. – Cieszę się jednak także z tego, że udało się uratować od dewastacji, przedwojenny jeszcze budynek i przekazać go na cele społeczne – dodawał samorządowiec.

 

 

Przypomnijmy, że 21 grudnia, podobną placówkę otwarto w Sulęcinie. Od dziś, w Domach Dziennego Pobytu Senior+ w województwie lubuskim, może skorzystać 537 seniorów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.