°C

Dni Gorzowa 2018 – Energia Miasta

fot:E.Kobelak

Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Mesajah, Łąki Łan czy Kozak System to tylko część z muzycznych gwiazd tegorocznych Dni Gorzowa. Z uwagi na organizację Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, impreza odbędzie się wyjątkowo od 7 do 10 czerwca.

Duża scena tradycyjnie już ustawiona zostanie na Nadwarciańskich Błoniach, przy ulicy Fabrycznej. To właśnie tam, już pierwszego dnia święta miasta, odbędzie się trzydziesta edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa 2018”. Mówi Manuel Dębicki:

Dzień później, czyli 8 czerwca, na scenie głównej będzie można zobaczyć spektakl muzyczny gorzowskiego teatru „Po prostu miłość”. Mówi dyrektor teatru Jan Tomaszewicz:

Do Gorzowa przyjadą także aktorzy znani mieszkańcom ze szklanego ekranu, którzy wezmą udział w Pierwszym Turnieju Tenisowym na kortach Słowianki. Wśród uczestników turnieju będą: Jan Englert, Karol Strasburger, Stan Borys czy Tomasz Gęsikowski.

Nowością tegorocznych Dni Gorzowa będzie „Piknik naukowy” poświęcony prehistorycznemu nosorożcowi, którego szkielet dwa lata temu znaleziono w Gorzowie. Piknik odbędzie się w 8 i 9 czerwca w Spichlerzu. Mówi Ina Czaińska z wydziału kultury i sportu gorzowskiego magistratu:

Podczas Dni Gorzowa nie zabraknie wielu atrakcji i imprez towarzyszących jak zawody Pucharu Polski Strongman, targi kolekcjonerów, skansen na kółkach czyli ginące zawody i zapomniane zabawy, „Miasteczko nie z tej ziemi”, XXV Bieg Żakowski, warsztaty graffiti i dyskoteka z Radiem Gorzów.

Szczegółowy plan Dni Gorzowa znajdziecie na stronie internetowej miasta i MCK.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP