°C

Debata rolna

fot. S. Kordyjalik

W Nowej Soli odbywa się dziś debata rolna zorganizowana przez Lubuską Izbę Rolniczą. Spotkanie jest okazją do uhonorowania producentów wyróżniających się w pracy na roli. To także możliwość przedyskutowania problemów, z którymi zmagają się mieszkańcy wsi.

– Każdy rolnik śledzi przepisy, jego działalność organizujące, ale nie zawsze mamy możliwość poprawnej interpretacji tych zapisów i dyskusji na ten temat – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej:

 

 

Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, edukował zebranych w zakresie VAT-u w rolnictwie. – VAT nie jest łatwą materią, a uregulowania podatkowe dla rolników też są trudne – tłumaczył prelegent:

 

 

Wieczorem w Nowej Soli odbędzie się natomiast Gala Złotego Kłosa. To podsumowanie i podziękowanie dla rolników za ich całoroczną pracę na roli.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.