°C

Co dalej z remontem mostu w Cigacicach?

Źródło: youtube.com

Władze powiatu zielonogórskiego apelują do władz Zielonej Góry o jak najszybszy remont starego mostu w Cigacicach.

Starosta Krzysztof Romankiewicz przypomniał, że kilka lat temu zabytkowy obiekt został przejęty przez zielonogórski samorząd na mocy porozumienia, które miało ułatwić połączenia miasta i gminy Zielona Góra.

Niestety, jak podkreśla, wbrew wcześniejszym zapewnieniom most nie został wyremontowany i grozi mu teraz ograniczenie ruchu pojazdów, a nawet całkowite zamknięcie dla samochodów:

Wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk zapewnia, że władze miasta mają w planach remont mostu w Cigacicach. Czekają jednak na wpisanie tego obiektu do rejestru zabytków, co pozwoli na zdobycie pieniędzy na ten cel z budżetu państwa.

Przy okazji, Krzysztof Kaliszuk przypomniał, że Zielona Góra musi zabezpieczyć kilka milionów złotych na ewentualną utylizację składowiska odpadów w Przylepie, które miasto przejęło od powiatu.

– Między innymi dlatego nie możemy wyremontować tego mostu już teraz – dodaje:

Podstawowy remont mostu w Cigacicach ma kosztować ok. 2 mln złotych. Władze Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają nadzieję, że w najbliższym czasie uda się wybudować także most w pobliskim Pomorsku, co znacznie odciąży ruch na zabytkowym obiekcie.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.