°C

Co dalej z remontem mostu w Cigacicach?

Źródło: youtube.com

Władze powiatu zielonogórskiego apelują do władz Zielonej Góry o jak najszybszy remont starego mostu w Cigacicach.

Starosta Krzysztof Romankiewicz przypomniał, że kilka lat temu zabytkowy obiekt został przejęty przez zielonogórski samorząd na mocy porozumienia, które miało ułatwić połączenia miasta i gminy Zielona Góra.

Niestety, jak podkreśla, wbrew wcześniejszym zapewnieniom most nie został wyremontowany i grozi mu teraz ograniczenie ruchu pojazdów, a nawet całkowite zamknięcie dla samochodów:

Wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk zapewnia, że władze miasta mają w planach remont mostu w Cigacicach. Czekają jednak na wpisanie tego obiektu do rejestru zabytków, co pozwoli na zdobycie pieniędzy na ten cel z budżetu państwa.

Przy okazji, Krzysztof Kaliszuk przypomniał, że Zielona Góra musi zabezpieczyć kilka milionów złotych na ewentualną utylizację składowiska odpadów w Przylepie, które miasto przejęło od powiatu.

– Między innymi dlatego nie możemy wyremontować tego mostu już teraz – dodaje:

Podstawowy remont mostu w Cigacicach ma kosztować ok. 2 mln złotych. Władze Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają nadzieję, że w najbliższym czasie uda się wybudować także most w pobliskim Pomorsku, co znacznie odciąży ruch na zabytkowym obiekcie.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP