°C

Biegają i promują statystykę

Fot. Facebook.com/gbslus

Biegają, zdobywają medale, a przy okazji promują statystykę... Mowa o pracownikach Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, którzy założyli grupę biegową "Statystyka Lubuska".

Jak wyjaśnia Robert Wróbel, szef grupy i kierownik Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych, w urzędzie jest wiele osób biegających na co dzień dla zdrowia.

– Stąd pomysł, aby zebrać się w jedną grupę i startować pod wspólnym szyldem – dodaje:

 

Urzędnicy z grupy biegowej „Statystyka Lubuska” mają już za sobą m.in. starty w Winobraniowym Biegu Bachusa i poznańskim półmaratonie. Zawodników z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze brali też udział w Crossie Żagańskim czy różnego rodzaju biegach charytatywnych:

 

W grupie „Statystyka Lubuska” biega m.in. Iwona Goździcka, która uważa, że to świetny sposób na odstresowanie, utrzymanie kondycji i lepsze poznanie koleżanek i kolegów z urzędu, co przekłada się później na lepszą atmosferę w pracy:

 

Dodajmy, że członków grupy biegowej „Statystyka Lubuska” można obserwować na ich otwartym fanpejdżu na Fejsbuku.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.