Posłuchaj*** „Po prostu pomagamy…”- reportaż Cezarego Galka

13:00

9 grudnia 2017

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji kultury   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

Poruszająca historia życia niepełnosprawnej słubiczanki Barbary Matusiak, znana z anteny Radia Zachód, będzie niebawem miała  swój ciąg dalszy. Wszystko wskazuje na to, że jej marzenia o samodzielnym chodzeniu mają szansę się spełnić. Oprócz hartu ducha i wielkiej motywacji, których jej nie brakuje, potrzebna jest nowoczesna rehabilitacja i… ktoś, kto za to zapłaci. Basia spotkała osoby, dla których jej historia stała się po prostu ważna.

Aleksandra Kołek i Marta Szymańska-Ptak oczekują od życia znacznie więcej niż  do tej pory dostały. Są młode, piękne i wykształcone, ale… niezapatrzone w siebie. Choć świat stoi przed nimi otworem i kusi kolorami, potrafią w swoim życiu dostrzec drugiego człowieka. Najpierw indywidualnie, później w ramach Grupy Pomagamy zorganizowały w Słubicach pomoc społeczną dla wielu potrzebujących, szczególnie cieszyły się dzieci. Po pierwszych udanych akcjach, w tym pomocy dla Pana Teodora, który żył w fatalnych warunkach chory na raka, powołały do życia Fundację Grupy Pomagamy, dzięki której ich działalność może być jeszcze skuteczniejsza. Pan Teodor wyremontowanym od podstaw mieszkaniem cieszył się tylko kilka tygodni, ale odchodząc z tego świata, podziękował za spełnienie największego marzenia jego życia. Pozostał smutek , ale i przeświadczenie, że warto pomagać bez względu na przeciwności. Udało się bowiem zaprosić do współpracy wielu wolontariuszy, którzy nie liczą swojego czasu i zdolności, aby wspólnie czynić w życiu coś dobrego.

Z myślą o Basi słubiczanki dały się nawet zaprosić do udziału w ogólnopolskim turnieju telewizyjnym. Okazało się, że los i tu im sprzyjał. Wygrały prawie 200 tysięcy złotych, z których część wesprze rehabilitację Basi. Mocno wierzą, że za kilka miesięcy o własnych siłach przyjdzie na organizowany  przez fundację z okazji Dnia Dziecka charytatywny festyn.

Numer konta Fundacji Grupy Pomagamy 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001.

WIĘCEJ

Posłuchaj reportażu.

Dodaj komentarz