Pracownicy Enei za strajkiem

08:16

20 września 2010

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

Pracownicy gorzowskiego oddziału Enei za strajkiem. W przeprowadzonym dziś w zakładzie referendum za taką formą protestu opowiedziała się zdecydowana większość załogi. W Oddziale Dystrybucji Gorzów Wlkp. na ogólną liczbę 758 pracowników w referendum wzięło udział 539 osób tj. 71 % uprawnionych. Za strajkiem opowiedziało się 511 pracowników, co stanowi 95 % biorących udział w referendum.

O referendum strajkowym w Enei mówiliśmy na antenie RMG na początku tygodnia. Związkowcy nie zgadzają się na plany prywatyzacji koncernu energetycznego przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Skarżą się także na łamanie prawa pracy.

Co teraz? „To są wyniki jednego z oddziałów Enei. Teraz musimy zebrać głosy z pozostałych. Jeśli okaże się, że zdecydowana większość pracowników opowiada się za podjęciem zdecydowanych kroków to jesteśmy do tego przygotowani” – powiedział Radiu RMG Krzysztof Gonerski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w gorzowskiej Enei.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/krzysztof-gonerski.mp3|titles=Krzysztof Gonerski]

Związkowcy chcą z zarządem Spółki Enea Operator spotkać się do 20 września. „Do tego czasu chcemy rozmawiać przy stole. Jeśli jednak okaże się, że nadal jest to dialog pozorowany, to wówczas przejdziemy do strajków jednodniowych czy innego rodzaju form protestu. O tym też zdecyduje załoga” – podkreśla Gonerski.

Jedna myśl na temat “Pracownicy Enei za strajkiem”

  1. na pewno nie wspólczuje tym „biednym pracownikom Enei”.
    Afera z licznikami uzmysławia, jakimi są pracownicy tego zakładu. Jedni robia z ludzi oszustów i złodzieji kradnących prąd. Pozostali wiedzą o tym precederze, ale nic ich to nie obchodzi.
    Wstyd.
    Zamiast strajkować, niech sie wezma za pracę i zrobia u siebie porządek. Czy to przypadek, że prasa i telewizja opisuje Gorzów i jego pracowników?

Dodaj komentarz