°C

Barczak: Dobrze, że strefy powstają, ale musi być logika

Plany strefy przemysłowej "Zielona S-3", fot. rada miasta Zielona Góra

Czy ambitne plany gospodarcze naszego kraju znajdą sprzymierzeńców w samorządach i czy uda się pogodzić interesy inwestorów, władz i mieszkańców? Według zapowiedzi, wkrótce cała Polska ma funkcjonować na zasadzie specjalnej strefy ekonomicznej. Do wyścigu o inwestorów szykują się już także lubuskie miasta i gminy.

Piotr Barczak odniósł się dziś do pomysłów pojawiających się w samorządach, na tworzenie nowych stref przemysłowych. Zdaniem gościa Radia Zachód, to czego przede wszystkim w tych planach brakuje, to konsultowania ich z mieszkańcami, jak na przykład w Zielonej Górze:

Przypomnijmy, że także m. in. brak konsultacji zarzucają gorzowskiemu magistratowi mieszkańcy sprzeciwiający się powstaniu tamtejszej strefy, która ma docelowo objąć 400 ha. Tę sprawę przybliżyliśmy Państwu wczoraj w magazynie Radio Zachód Interwencje, którego zapis można znaleźć na stronie www.zachod.pl.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.