°C

W tym coś jest 14 kwietnia 2018r.

W tym coś jest

W programie przypomnieliśmy niektóre z głosów słuchaczy Otwartego Mikrofonu z mijającego tygodnia. Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Marek Poniedziałek.

Zapowiadana obniżka wynagrodzeń dla posłów, senatorów i samorządowców, podoba się wyborcom. Słuchacze mają wątpliwości. Zauważamy, że łatwiej zabrać samorządowcom, a trudniej sprawić, abyśmy więcej zarabiali.

Kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej to pretekst do wspomnienia reakcji jakie nam wtedy towarzyszyły. Pojawiły się ciekawe wspomnienia słuchaczy, obok głosów bardzo emocjonalnych. Sądzimy, że stosunek do tej katastrofy i jej ofiar, dzieli coraz bardziej Polaków.

Ma powstać komisja badająca przestępstwa związane z wyłudzeniem podatku VAT. Suma strat idzie w setki miliardów. Idea komisji ma społeczną akceptację. Jednak nie brakuje wątpiących w efekty karne. Uważamy, że obecny system podatku VAT jest z istoty korupcyjny a nieskuteczność działania systemu jest zaplanowana. Pytaliśmy słuchaczy o jakość dróg. No i zaczęło się narzekanie.

Zauważamy, że emocje słuchaczy świadczą o stopniu zmotoryzowania społeczeństwa. Przy okazji, życząc dobrych dróg, apelujemy o rozwagę w ich używaniu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.