°C

Taka piątka przed świętami!

Jazzboy Records

Nowe nagranie Dody, fantastyczne Siostry Melosik, Anastacia gościnnie, zachwycająca Kelly Clarkson i ... Oni - Emeli Don Diablo i Gucci Mane. Arcytrudny wybór na ten tydzień. Wejdą do Listy? Komu dacie szansę?

KELLY CLARKSON Heat
Piosenka ‚Heat’ pochodzi z 8 albumu Kelly ‚Meaning Of Life’. Album miał swoją premierę przed rokiem. Utwór został napisany i wyprodukowany przez duo The Monarch z myślą o zupełnie innych artystach, producenci go jednak przerobili pod kątem Kelly i tak numer trafił na ten album.

 

DON DIABLO; EMELI SANDE; GUCCI MANE Survive
Don Diablo to pochodzący z Holandii DJ i producent, który jest uważany za jednego z pionierów ruchu Future House. Do najnowszego singla artysta zatrudnił niezwykle utalentowaną Emeli Sande oraz rapową sensację Gucci Mane.

Jak mówi sam Diablo: – ‚Ten kawałek musiał być perfekcyjny od początku do końca. Chciałem w nim połączyć trzy pozornie niepasujące do siebie światy.’ Holenderski producent, brytyjska songwriterka i jeden z największych gwiazdorów rapu w Stanach – taka mieszanka nie zdarza się często. Każdy z nas wyszedł ze swojej strefy komfortu, ale jednocześnie zadbaliśmy, by w kawałku znalazł się osobisty sznyt. Jestem bardzo dumny z efektu końcowego i mam nadzieję, że wszyscy wyłapią przekaz płynący z ‚Survive’: mierzcie wysoko i nie bójcie się marzyć ponad stan.’

 

 

SIOSTRY MELOSIK Równocześnie
Bliźniaczki Dagmara i Martyna, zdobywczynie Nagrody Publiczności w koncercie „Debiuty” w ramach 55 KFPP w Opolu od wielu lat współpracują z Anią Dąbrowską jako chórzystki i współautorki tekstów (trzy nominacje do Fryderyków). Ich autorski materiał utrzymany jest w stylu pop/country, a melodyjne i kobiece piosenki wyróżniają się zarówno ich naturalnie spójnymi głosami, przemyślanymi tekstami jak i surowym, gitarowym brzmieniem.

W listopadzie ukazał się kolejny singiel duetu ‚Równocześnie’. Teledysk do piosenki powstał jako podziękowanie za głosy oddane w konkursie Debiuty i został w całości zrealizowany za zdobytą tam nagrodę pieniężną.

 

ALEX CHRISTENSEN; ANASTACIA Another Night
‚Another Night’ to singiel promujący najnowsze wydawnictwo Alexa Christensena ‚Classical 90’s Hits 2′, które ukazało się 2.11. W utworze gościnnie możemy usłyszeć Anastacię. Soulowy, niepowtarzalny głos wokalistki idealnie współgra z The Berlin Orchestra pod dowództwem Christensena. ‚Another Night’ to singiel niemieckiego projektu, Real McCoy. Piosenka ukazała się w 1993 roku i do dziś jest jednym z najpopularniejszych utworów eurodance.
‚Classical 90’s Hits 2′ to 14 wielkich hitów lat 90. w zaskakujących aranżacjach. Poza Anastacią, na płycie pojawia się wielu innych znakomitych gości, w tym m.in. Melanie C, Medina czy Pietro Lombardi.

 

DODA Nie Wolno Płakać
Sama Dorota o utworze mówi w ten sposób:

Ten singiel promuje płytę, która jest zupełnie inna niż wszystkie w mojej 20-letniej karierze. Po śmierci ukochanej Babci, zgodnie z jej wolą, weszłam do studia i razem z orkiestrą nagrałam kilkanaście piosenek, które były jej ulubionymi melodiami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi, które śpiewałam.

Singiel, w przeciwieństwie do reszty utworów, jest autorski. Tekst napisał znany i ceniony autor – Marek Dutkiewicz. Zadzwoniłam do niego i opowiedziałam, co czuję po stracie Babci, i że targają mną teraz zbyt duże emocje, abym mogła napisać to sama. Marek spisał się na medal, mogę powiedzieć, że wyjął mi ten tekst z serca.
Utwór to połączenie dostojnej orkiestry cenionego Wojtka Zielińskiego z finezją rockowej gitary. Myślę, że Babcia wiedziała co robi, kiedy zależało Jej, żebym pokazała się fanom z dojrzałej strony 😉

Pierwsze wzmianki o płycie pojawiły się w mediach już w październiku, a oficjalna premiera planowana jest na 25 stycznia 2019 roku.

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.