°C

„Sztuka latania”- reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko.

Źródło: Arnold Schneider

Premiera w niedzielę po 9.00.

Od najdawniejszych czasów człowiek myślał o wzbiciu się w przestworza i posmakowaniu wolności. Współczesne możliwości spełnienia tego marzenia są w zasięgu ręki, choć podróż nawet najnowocześniejszym i największym samolotem to nie to samo, co swobodny lot ptaka. Chyba najbliższe ideałowi są dziedziny, które korzystają tylko z tego, co daje nam sama natura, bez silników, hałasu i luksusu.  Czasem wystarczy po prostu skoczyć… 

Instruktor skoków spadochronowych Arnold Schneider chęć przeżycia młodzieńczej przygody zmienił na oryginalne hobby a później też sposób na życie. Powietrze, lotnisko, samoloty, spadochrony, kontakt z ludźmi, to jego żywioły, które na co dzień motywują i są źródłem co raz to nowych wyzwań.  Swoimi doświadczeniami skoczka spadochronowego i miłością do sportów lotniczych dzieli się z tymi, którzy choć raz w życiu chcą poczuć te „nieziemskie” emocje.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.