°C

Sześcioro wyróznionych Lubuskim Samarytaninem.

Fot. Marek Turowski.

Sześć osób zostało wyróżnionych statuetką Lubuski Samarytanin. Reprezentują oni instytucje i pracowników, a także wolontariuszy lubuskiej służby zdrowia, którzy na co dzień leczą ludzi oraz w sposób bezinteresowny opiekują się chorymi. Wybrani zostali przez kapitułę powołaną przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego. Uroczysta gala odbyła się w minioną sobotę, w Nowosolskim Domu Kultury. Wcześniej w kościele Św. Józefa Rzemieślnika została odprawiona uroczysta msza święta.

W kategorii instytucje wyróżnione zostało Stowarzyszenie Syndrum z Zielonej Góry i Stowarzyszenie Brata Krystyna z Gorzowa. 

W kategorii pracownicy służby zdrowia statuetki otrzymali lekarze Włodzimierz Janiszewski z Zielonej Góry i Jacek Zajączek z Gorzowa. Natomiast Anna Budynek i Ludwika Kaczmarczyk zostały wyróżnione w kategorii wolontariusze. Relacja Marka Turowskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.