°C

„Rozmowy przy kromce chleba”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

Źródło: C.Galek

Człowiek człowiekowi...

Siostra Anna Kaczmarek z żagańskiego domu sióstr adoratorek krwi Chrystusa została jedną z tegorocznych laureatek nagrody „Człowiek człowiekowi” przyznanej społecznikom przez  J.E. ks. bp Tadeusz Lityńskiego.

Kieruje Jadłodajnią dla potrzebujących przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu gdzie wydaje dziennie ponad 80 porcji zupy i wiele kromek chleba.

Do zakonu miała pójść jej siostra, dziś szczęśliwa matka gromadki dzieci. Poszła Anna ujęta dobrocią miejscowych zakonnic, które od dzieciństwa uważnie podpatrywała. Chciała być tak dobra i otwarta na ludzi jak one. Przez lata była pielęgniarką, zakrystianką, uczyła dzieci. Dziś gotuje zupę dla innych, a wraz z nią i kromką chleba stara się dać im coś jeszcze. Przychodzą tu ubodzy, starzy, chorzy, skazani po odbyciu wyroków, bezdomni, ludzie często pogubieni i samotni w nadziei, że mogą liczyć na wsparcie nie tylko materialne.

Posłuchaj audycji.

Jedna odpowiedź do “„Rozmowy przy kromce chleba”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.