°C

Reportaż Cezarego Galka będzie reprezentować Polskę na International  Feature Conference w Irlandii.

ifc2019

W Castlemartyr, Cork w Irlandii spotkała się Grupa Preselekcyjna Europejskiej Unii Nadawców (EBU) aby zakończyć proces selekcji 45. konferencji International Feature Conference, która odbędzie się w Castlemartyr w dniach 7-11 kwietnia 2019 roku.

Podczas spotkania prezentowane  są najciekawsze reportaże i tematy z różnych krajów. Tegoroczna   konferencja odbywa się po raz 45. Liczba zgłoszeń laureatów preselekcji narodowych  z 30  krajów była bezprecedensowa. W rezultacie tylko jedna trzecia wszystkich zgłoszeń mogła zostać wybrana do zaprezentowania na konferencji.

W ścisłym gronie 10 audycji prezentowanych w całości na ogólnym forum znalazł się prezentowany w naszym cyklu reportaż pt. ”Krok za krokiem” opowiadający historię niepełnosprawnej Basi Matusiak, która nie chciała się pogodzić ze stereotypem osoby gorszej i postanowiła spełnić swoje życiowe marzenia jako kobieta i matka. Zrobiła nawet znacznie… WIĘCEJ

To już trzecia prezentacja prac autora w ramach konferencji. W poprzednich latach jego audycje były przedstawione w Sinai i Londynie. 

Podczas tematycznych dyskusyjnych spotkań grupowych we fragmencie zostanie też zaprezentowana audycja pt. „Schowane w pamięci” autorstwa młodej reporterki z Polskiego Radia Katowice Eweliny Kosałki-Passi.

Międzynarodowa Konferencja Reportażu to 4-dniowe  forum twórców radiowych, które każdego roku organizuje inny europejski nadawca publiczny.  W tym roku jest to radio irlandzkie RTÉ . IFC stało się okazją dla producentów audycji z całego świata, aby dyskutować o sprawach nurtujących tę społeczność i w oparciu o dobre przykłady wymieniać doświadczenia zawodowe. Wybierane produkcje spełniają najwyższe kryteria merytoryczne i formalne stawiane radiowym reportażom w światowych radiofoniach.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP