°C

Premiera. „Serce dla Elaf”- reportaż Małgorzaty Nabel-Dybaś

Źródło; Wikipedia

Są ludzie, którym trzeba pomóc.

Elaf  ma 11 lat i urodziła się na wsi w Aleppo. Wychowuje ją tata, który miał amputowaną nogę. Wojna w Syrii zniszczyła ich życie, a dom został zrujnowany podczas bombardowania. W listopadzie 2015 r. przymusowo wyjechali do Idlib. 22 czerwca 2016 r. kolejne bombardowanie wstrząsnęło ich życiem – Elaf została ranna i również jej trzeba było amputować nogę.  Cierpliwie i z uśmiechem czeka na poprawę losu i  protezę, dzięki której mogłaby żyć jak inni.

Roma ma troje dzieci, męża i dobre życie. Gdy po raz pierwszy obejrzała film „Aleppo. Notatki z ciemności”, z wrażenia znalazła się w szpitalu. Gdy odeszła jej ukochana kuzynka, postanowiła, że zrobi coś dla innych. Gdy dostała pierwszą książkę na licytację na koncert charytatywny „Serce dla Aleppo” wiedziała, że nic już tej akcji nie zatrzyma. Ciągle ma przed oczami wyraz oczu małej Elaf, która uśmiecha się tylko na zdjęciu z tatą.

Koncert Charytatywny „Serce dla Aleppo” dbędzie się w auli UZ przy Podgórnej 50 – w walentynki, 14 lutego 2018 r. od godziny 18:00. Celem jest zbiórka na protezę dla Elaf, którą prowadzi Polska Misja Medyczna.

Szczegółowy program – http://www.facebook.com/events/121338388674182/?active_tab=discussion

Premiera we wtorek 13.02.2018 po godzinie 17.30.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.