°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 8.07.2018

Fot. Pixabay

Dziś w programie m.in. o nowych roślinach, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w zielonogórskim ogrodzie botanicznym. Tym razem również sporo o kwiatach – o liliach i hortensjach. 

 

Są ozdobą rabat, ale mają opinię ciężkich w uprawie. Sprawdzamy więc jak podejść do lilii, by w okresie kwitnienia cieszyły oko. Czy rzeczywiście wymagają dużej wiedzy i wysiłku? Izabela Patek rozmawiała na ten temat z Krystyną Jarosz:

 

W drugiej części programu odwiedzamy przydomowy ogród pani Łucji Marczyk –Rajchel. Jej dumą jest hortensja. W odróżnieniu od lilii mówi się o nich, że nie są tak wymagające. Czy rzeczywiście? 

 

Kto z Państwa z podobnym poświęceniem dba o swoje ulubione rośliny w ogrodzie i rozstawia nad nimi np. parasol, by chronić przed nadmiernym słońcem? Zapraszamy do kontaktu z nami ogrody@zachod.pl – może i Was uda się nam odwiedzić z mikrofonem.

 

Każdego roku swoje kolekcje uzupełnia zielonogórski ogród botaniczny. Nie inaczej jest i w tym roku, gdzie wzbogaciło się m.in. alpinarium.  Rozmowa z przewodnikiem po ogrodzie Sebastianem Pilichowskim:

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.