°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 6.01.2019

Fot. Pixabay

Grabić wszystkie liście, które spadły jesienią czy część lepiej pozostawiać? Jakie kwiaty wybieramy na zimowe śluby? Kolejna część rozmowy o roślinach biblijnych. O tym wszystkim można posłuchać w tym wydaniu Ogrodowego Zawrotu Głowy.

Rozpoczynamy od rozmowy z Sebastianem Pilichowskim, pracownikiem Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze i pytamy o to: grabić czy nie grabić opadłe liście:

Jakie dekoracje z żywych kwiatów królują na ślubach w okresie zimowym? Co panny młode wybierają do ślubnej wiązanki w okresie gdy dostęp do ciętych kwiatów jest zdecydowanie trudniejszy niż wiosną i latem a ich ceny sporo wyższe? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z zielonogórską florystką Natalią Dziechciarow:

A teraz, po raz kolejny spotkanie z gorzowskim botanikiem Grzegorzem Przybylskim i rozmowa Izabeli Patek o roślinach biblijnych. Tym razem usłyszmy o takich roślinach, jak: cedr, gorejący krzew Mojżesza i dzika jabłoń.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.