°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 5.08.2018

Fot. Pixabay

Dziś w programie przyglądamy się ogrodom w szkle, przekonamy się ile odmian może mieć kalafior, odwiedzamy też kolejny ciekawy lubuski ogród kwiatowy. S

 

Ciekawym sposobem na wprowadzenie zieleni do domu jest uprawa roślin w szklanych naczyniach. To pomysł zarówno dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca na ustawienie donic lub nie mają czasu na regularna pielęgnacje, a jednocześnie chcieliby uatrakcyjnić swoje mieszkanie. Dodatkowo, własnoręczne wykonanie ogrodu w słoiku może być fantastycznym i ciekawym zajęciem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, o czym przekonałam się odwiedzając zielonogórskie kwiaciarnie:

Białe, zielone, ale też pomarańczowe, a nawet fioletowe – kalafiory w kolorowych odmianach zmieniają stoły Lubuszan. Marcie Czechowskiej opowiadała o nich producentka warzyw Magdalena Magiera z Wrociszowa:

Kalafior zawiera wiele cennych składników. m.in, potas, magnez, wapń i żelazo, a także witaminy: C, K oraz witaminy z grupy B. Najlepiej go ugotować na parze lub spożywać na surowo.

 Zaglądamy do mieniącego się barwami ogrodu Krystyny Jarosz. Rozmawiała Izabela Patek:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP