°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 2.12.2018

Fot. S. Misiak

Zioła na parapecie, jesienne i świąteczne dekoracje, żywe kwiaty, królujące w bukietach o tej porze roku a także ogrody w szkle – to tematy, jakie poruszamy w tym programie.

Co zrobić by nadal cieszyć się świeżymi ziołami? Które z nich mają szansę sprawdzić się na kuchennym parapecie i jak urządzić zielnik w domu? O tym zielonogórska ogrodniczka Beata Tokarz. A w drugiej części rozmowy o naturalnych elementach, jakie można i warto wykorzystać tworząc adwentowe wieńce oraz świąteczne stroiki:

Dziś pierwsza niedziela adwentu. To oznacza początek zmian dekoracji w domach Lubuszan. W wystroju pojawiają się wieńce – koniecznie z czterema świecami oraz stroiki. Więcej na ten temat w rozmowie z zielonogórską florystką Natalią Dziechciarow. Ale najpierw posłuchajmy o żywych kwiatach jakie aktualnie dominują w kompozycjach bukietowych:

Jesienią i zimą często marzymy o ogrodzie, jednak aura nie sprzyja temu, by cieszyć się zielenią. Prostym sposobem na to, żeby mieć w domu miniaturowy ogródek jest założenie ogrodu w szkle. Ten temat już nie jeden raz był obecny w naszym programie, ale ponieważ tego typu dekoracje stają się coraz popularniejsze, dziś kolejne spojrzenie na ogrody w szkle i porady florystki, Agnieszki Jeger-Kaczmarek, z którą rozmawiała Izabela Patek.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.